Zapraszam Cię do zapoznania się 28 narzędziami do nauki angielskiego. Bez względu na to na jakim jesteś poziomie mam nadzieje, że znajdziesz tutaj coś dla siebie. Zaznaczę, że wszystkie zaprezentowane narzędzia są darmowe i dostępne na różne platformy.
Poniżej video, które prezentuje wszystkie wspomniane tutaj narzędzia.
Niby oczywiste, ale czy dobrze używasz Google Translate?
Pierwszym i podstawowym narzędziem jest Google Translate, możemy tutaj tłumaczyć zdania z języka angielskiego na język polski i odwrotnie oraz pojedyncze słówka. Zachęcam Cię tutaj do tłumaczenia krótkich zdań, żeby unikać błędnego tłumaczenia. W tym narzędziu sprawdzimy także jak brzmi wymowa brytyjska danego słowa.
Następny translator
Kolejnym narzędziem, który działa bardzo podobnie jest Translatica. Można znaleźć wiele źródeł, które zestawiają to narzędzie z Google translate i podają, że Translatica radzi sobie nawet lepiej.
Syntezatory mowy do angielskiego
Warto wspomnieć też o syntezatorach mowy, dzięki tym narzędziom można znaleźć odpowiedź na pytanie jaka jest różnica między wymową amerykańską a brytyjską, ale przede wszystkim można usłyszeć jak poprawnie wypowiada się dane słowo, ale też całe zdanie.
Przykłady syntezatorów:
- mdn.github.io/web-speech-api/speak-easy-synthesis/
- naturalreaders.com/online/
- onlinetonegenerator.com/voice-generator.html
- text2speech.org/
Znajdź sobie native speakera
Mając już jakieś podstawy angielskiego warto szukać rozmówców a mianowicie native speakerów. Dzięki rozmowom i pisaniu z tymi osobami mamy możliwość obcowania z językiem. Dlaczego warto uczyć się z nimi a nie z koleżanką bądź lektorem? Dzięki nauce z takimi osobami uczymy się poprawnej wymowy i nie powielamy błędów. Wiele osób powie, że jest to jedna z najlepszych metod do nauki języka angielskiego. Gdzie można ich znaleźć?
Na tych stronach możesz poszukiwać native speakerów:
- hellotalk,
- babchat,
- mylanguageexchange,
- conversationexchange,
- easylanguageexchange
Memy po angielsku
Następnym poziomem rozumienia języka angielskiego są memy po angielsku. Możesz spróbować do tego strony z memami. W tej metodzie szczególnie na początku nie zadręczaj się tym, że czegoś nie rozumiesz. Wiele memów odnosi się bezpośrednio do danej kultury. Wesołe historie znajdziesz na Bored Panda.
Radio po angielsku
Radio jest kolejnym narzędziem, moją propozycją będzie internetradiouk. Radio może lecieć w tle, żeby się po prostu osłuchiwać. Warto zaznaczyć, że na początku ucząc się języka będzie Ci trudno zrozumieć treść przekazu, dlatego warto je traktować jako narzędzie do osłuchiwania się.
Konferencje TED
Jeżeli jesteś osobą ciekawą świata i lubisz się rozwijać niewątpliwie zainteresuje Cię TED. TED są to szeroko rozumiane konferencje naukowe można znaleźć tam każdą dziedzinę życia.
Na tych stronach możesz robić dużo
Strony, które mają bardzo wiele funkcji i możliwości ja nazywam je ,,kombajny językowe” na których można znaleźć ćwiczenia i teksty. Przykłady takich stron:
- learnenglish.britishcouncil.org/ ćwiczenia, teksty
- learnenglish.britishcouncil.org/general-english/podcasts
- learningenglish.voanews.com/
Aplikacje na smartfona
W nauce języka nie obyłoby się również od aplikacji językowych, kto nie słyszał o Duolingo? W wersji podstawowej jak najbardziej można ją traktować jako ,,przypominajkę” do nauki języka. Kolejnym narzędziem są
- LibriVox Audio Books
- Oodles books – darmowe ebooki i audiobooki/
Aplikacja z której sam korzystam Just Riddles, aplikacja z zagadkami do których można znaleźć odpowiedzi.
Pogadaj z komputerem
Przedostatnią grupą są chatboty, możemy z nimi popisać. Takie rozmowy można potraktować jako mini test przed rozmową z native speakerem, można się po prostu sprawdzić.
Moje propozycje:
- p-bot.ru/en/ – średni
- cleverbot.com/
- elbot-e.artificial-solutions.com/cgi-bin/elbot.cgi
- pandorabots.com/mitsuku/
Pogadaj po angielsku ze swoim telefonem
Wyższym poziomem chatbotów są asystenci Asystent Google / Siri. Dzięki temu możemy poćwiczyć wymowę i sprawdzić się czy potencjalny rozmówca mógłby nas zrozumieć. Niewątpliwie są to proste narzędzia dzięki którym możemy się sprawdzić nie wychodząc z domu.
W komentarzu koniecznie podziel się ze mną jakie Ty znasz narzędzia do nauki języka angielskiego, których tutaj nie wymieniłem 🙂
Link do całej lekcji z YOUTUBE znajdziesz tutaj, zapraszam do obejrzenia całości i zostawienia śladu po sobie
Dzięki!
Bardzo pomocne nagranie, sama nie miałam o połowie pojęcia. Zaczynam testowanie i jestem zmotywowana do nauki angielskiego :))
Miałam dużo podejść do niego wcześniej, bo nie uczyłam się praktycznie a tutaj poznałam kogoś kto do praktycznej nauki namawia. Ogromne dzięki.
Dziękuje o większości nie miałam pojęcia, super sprawa nauka w domu od jakiegoś czasu wzięłam się za naukę języka systematyczną i widzę efekty. Bardzo dziękuje Enlinado, bo motywuje mnie!
Wiele świetnych propozycji, serdecznie dziękuje.
Uczę się angielskiego już od jakiegoś czasu i w końcu dzięki Twoim metodą, zaczynam wychodzić na ,,prostą”. Podejmuje wyzwanie rozmawiam z innymi to na prawdę dla mnie ważne i przełomowe, bo zawsze uciekałam jak ktoś tylko o coś po angielsku mnie zapytał.
Połączyłam naukę z kursem Enlinado 500 + zwrotów z tymi narzędziami i jestem sama pod wrażeniem ile potrafię teraz powiedzieć i jak przełamałam blokadę. Nie ma się co dużo rozpisywać na temat tego jak zacząć mówić, bo tym kursie praktyka to mus, dzięki czemu uczymy się mówić.
Miałam wcześniej z nauką języka styczność, ale uczyłam się zupełnie inaczej i miałam wbite w głowę, że muszę uczyć się najpierw gramatyki a później cała reszta..Taki schemat nauki się u mnie nie sprawdzał, a tutaj mogłam się osluchac i zaczac mówić.
Tak te narzędzia fajna sprawa, polecam każdemu kto chce rozmawiać przede wszystkim z dużą swobodą po angielsku.
Ja zawsze miałam blokadę, chociaż dobrze się czuję jeżeli chodzi o znajomość tego języka szczególnie z tej części gramatycznej. Nie przekłada się to na praktykę. Zawsze dostawałam dobre oceny z egzaminów a nie potrafiłam na wakacjach za granicą załatwić podstawowych rzeczy. Dlatego potwierdzam teraz, że warto do nauki podejść tak praktycznie jak prezentuje kurs.
Niestety, ale nie każdy wie jak zacząć naukę języka i dużo błądzi. Tutaj jest pokazane fajne praktyczne podejście.
Duża pomoc, ja od kilku lat próbowałam zmotywować się do nauki, ale zawsze coś było ciekawsze i odkładałam naukę języka na później. Od pewnego czasu odczuwam ten brak znajomości języka i to ograniczenie w poruszaniu się czy podjęciu lepszej pracy. Nie pracuje na wymarzonym stanowisku w życiu układało mi się różnie.
Teraz bardzo jestem zadowolona, że trafiłam na ten kurs duża pomoc wiele ciekawych materiałów a kurs 500 + zwrotów pierwsza i druga część warta przetestowania. W końcu zaczynam gadać!!
Dorota zgadzam się, wcześniej nie spotkałam się z podobną metodą nauki a jest ona naprawdę skuteczna. Zawsze myślałam, że nauka języka to proces, który trwa latami, trwa.. jeżeli chcemy wykładać na uczelni to niewątpliwie trwa, ale jeżeli uczymy się języka dla siebie, żeby móc pracować i się swobodnie dogadywać czy wyjeżdzać na wycieczki to kurs w tym pomaga. Super robota!! 🙂