Jak poprawić rozumienie w angielskim (super trik)

Ten anglojęzyczny trik podsunął mi jeden z moich klientów, Pan Jacek z którym przeprowadziłem ciekawą rozmowę na temat angielskiego. Jeśli zastanawiasz się jak poprawić rozumienie w angielskim, to ten super trik NA PEWNO Ci pomoże.

Pan Jacek zobaczył mój film na Youtube na kanale Enlinado i postanowił się ze mną skontaktować.

Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, ale ta jedna okazała się ciekawym trikiem, takim live hackiem, który w jego przypadku przełożył się bardzo na angielski. Z racji tego, ze mam zamiar od razu przejść do konkretu, bez zbędnych wstępów i lania wody, obiecaj mi że przetestujesz tę metodę osobiście.

Odsłuchiwanie angielskiego na słuchawkach

To jest ten trik o którym mowa. Poczekaj, zanim pomyślisz sobie, że nie odkryłem Ameryki, przeanalizuj tę poradę. Co daje Ci odsłuchiwanie angielskiego (nagrań czy audiobooków) na słuchawkach?

  • słyszysz wyraźnie dźwięki, które w normalnej rozmowie mogą być zniekształcone,
  • zmysł słuchu jest bardziej wytężony, bo koncentrujesz się tylko na nim, możesz zamknąć oczy i skoncentrować się jeszcze bardziej,
  • możesz to robić w dowolnym miejscu, o dowolnej porze: przed snem (nie przeszkadzając nikomu), w samochodzie, na spacerze itd.,

Zrób sobie tygodniowy tekst, aby codziennie odsłuchiwać angielskie nagrania, przynajmniej po 15 minut dziennie.

Prowadź proste notatki. Nowe zwroty, których się nauczysz notuj w zeszycie lub na kartce (TYLKO ZWROTY), aby móc je później przewałkować.

Skąd wziąć materiały do angielskiego do odsłuchiwania?

Jeśli nie wiesz gdzie znaleźć materiały do odsłuchiwania, zobacz ten filmik. Można to zrobić łatwo i szybko.

Koniecznie daj mi znać jak Ci poszło 🙂

3 thoughts on “Jak poprawić rozumienie w angielskim (super trik)”

  1. Testuje taką metodę z Tobą przez dwa tygodnie jestem zachwycona, sama bym tego nie wymyśliła. Staram się systematycznie uczyć języka, wygospodarowałam sobie 20 minut dziennie. Bardzo polubiłam słuchanie nagrań mp3 z native speakerem. Skupiam się na tym co słucham, czasami notuje. Później kładąc się spać mam w głowie te zwroty i mnie to bardzo satysfakcjonuje, bo może jeszcze daleka droga przede mną, ale w końcu zacznę myśleć po angielsku :))

  2. Pomocny wpis, super że tu trafiłam.
    Zawsze miałam z tym problem na pewno dam znać jak mi to pójdzie. Nie jestem na początkującym poziomie, ale mam często problemy z rozumieniem tego co się do mnie mówi. Jak ktoś mówi wolno to jest ok, ale jak ktoś mówi bardzo szybko przykład wiadomości z BBC to jjuż zaczynają się u mnie duże problemy.

  3. Na początku nie wierzyłem, że nauka języka poza szkołą jest możliwa. Uczę się z kursem podstawowym Enlinado, bo jestem na początkującym poziomie, ale dzięki wskazówką z tego kursu czuje, że idzie mi coraz lepiej. Nauka teraz to dla mnie przyjemność nie robię tego na siłę jak zawsze tylko z każdym postępem pojawia się większe zaangażowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.