Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu?

Nauka języka angielskiego w szkole językowej, z kursu a może w domu? Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa? I czy da się nauczyć angielskiego w domu? Dziś postaram się opowiedzieć co nie co na tę kwestię.

Zdarzyło Ci się słyszeć o ludziach bądź znasz takie osoby, które nauczyły się angielskiego samodzielnie, a dwa dokonały tego w bardzo krótkim czasie, prawda?
Jestem osobą, która zdradzi Ci sekret szybkiej nauki języka angielskiego w domu, mam duże doświadczenie jeżeli chodzi o techniki i metody nauki tego języka.

Znam bardzo wiele metod, przerabiałem współpracę z najróżniejszymi ludźmi, zatem mogę śmiało powiedzieć, że ucząc się w domu możesz to osiągnąć – choćby za darmo.

Sekret skutecznej nauki angielskiego w domu

Zanim zdradzę Ci sekret skutecznej i szybkiej nauki musisz zrobić sobie rachunek sumienia związany z językiem angielskim. Może wyda Ci się to teraz zabawne, ale jak się zastanowisz to zrozumiesz, że wcale tak nie jest.

Staraj się w szczerze odpowiedzieć na kilka pytań przedstawionych przeze mnie:

 1. Kiedy ostatnio zdarzyło Ci się rozmawiać lub mówić coś w języku angielskim?
 2. Kiedy ostatnio trafiła się chwila, aby samodzielnie pouczyć się języka angielskiego?
 3. Czy kiedykolwiek pojawiła się chęć i realizacja tej chęci, aby pooglądać anglojęzyczne filmy? Choćby jakieś małe produkcje na YT?
 4. Jaki chcesz osiągnąć poziom językowy?
 5. Czy w ogóle lubisz angielski?

Jest to kilka prostych pytań, ale wierz mi musisz znać na nie odpowiedzi, jeżeli w jakiś sposób Twoje odpowiedzi Cię zdołowały to czas, żeby to zmienić.

Wiesz co, ja w Ciebie wierzę, bo jeśli czytasz ten tekst skrupulatnie, to musisz mieć determinację. Pozostaje mieć nadzieję, że Ty w siebie też wierzysz 🙂
Nie mylę się? Zatem do dzieła!

Przestrzegaj tych kilku punktów przy nauce angielskiego w domu

Przedstawię Ci punkty, których należy się stosować. Do tych punktów stosowałem się sam, stosuje się do nich wielu moich podopiecznych, stosują się także poligloci, którzy znają po kilka języków obcych. Niektóre z tych punktów są frazesami, ale weź je sobie do serca, bo to że “coś” wiesz, nie znaczy że z tego korzystasz, a to cholernie istotne!

Systematyka w nauce języka – jak to działa?

Jest ona bardzo ważna w nauce. Dzięki niej powtarzamy materiał i ciągle go pogłębiamy. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to zapamiętaj raz na zawsze: lepiej jest robić coś 10 minut dziennie przez miesiąc, niż 10 godzin dziennie raz w miesiącu. Tak działa odchudzanie, nauka dowolnej umiejętności czy nawet jakaś praca fizyczna (lepiej rozbijać ją na małe partie).

Dlaczego tak jest? Powodów jest przynajmniej ze 100, ale te najważniejsze to: zawsze znajdziesz te 10 minut, czy to rano czy wieczorem czy w przerwie w pracy. Można w tym krótkim czasie powtórzyć jakiś zwrot czy zrobić “wałkowanie zwrotu”. Czym jest wałkowanie? Wspominałem w materiale na YT tutaj.

Rozmawiam z ludźmi po angielsku – w obecnych czasach to możliwe

Staraj się dużo rozmawiać, jeżeli nie masz z kim to cię w żaden sposób nie ogranicza. Można znajdować grupy do nauki na Facebooku (w kursie Enlinado poświęciłem temu zagadnieniu nieco więcej czasu, a jest to naprawdę skuteczna metoda, dzięki której można znaleźć ludzi do rozmowy praktycznie od zaraz), ba można je samemu tworzyć. Jest też kilka ciekawych miejsc do poszukiwania obcokrajowców, takich jak czaty czy strony do wymiany językowej (także o nich wspominam w kursie).

Z czasem można z tymi obcokrajowcami rozmawiać na skype. Tego jest naprawdę wiele wystarczy trochę poszukać.

Zapomnij o gramatyce angielskiego

Na początku warto mieć świadomość, że jest coś takiego jak angielska gramatyka, ale nie jest to najważniejsze. Jeśli zbierzesz sobie odpowiedni zasób zwrotów, to kwestia gramatyczne przyjdą z czasem. Gramatyka nawet nie taka straszna jak się zrobi ćwiczenia praktyczne, kilka przykładów może kilkanaście i cała regułka będzie zbędna, bo po prostu to poczujesz – zrozumiesz.

Motywacja – a komu to potrzebne?

A może Ty nie masz motywacji? Po co Ci ten angielski? Bo kolega umie? Bo może lepsza praca będzie? Niezależnie od pobudek z jakich postanawiasz się uczyć angielskiego, miej świadomość, że ZAWSZE można to zwiększyć i wycisnąć dodatkowe % dla Twojego zaangażowania.

Znajomość języka daje :

 1. Lepszy start w życiu! Jeśli jesteś osobą młodą, to będzie Ci łatwiej w każdej dziedzinie życia.
 2. Angielski daje komfort! Od podróży, przez poznawanie nowych ludzi, czy w sytuacjach typu: ktoś zapyta Cię o coś w centrum miasta i będzie to obcokrajowiec, a Ty będziesz w stanie odpowiedzieć.
 3. Angielski daję wyższe zarobki. Cokolwiek robisz w życiu, z angielskim można zarobić więcej.
 4. Angielski umożliwia kontakty z ludźmi na całym świecie. Nie ważne czy rozwijasz hobby czy szukasz kontaktów biznesowych. Na świecie jest jakieś 7 miliardów ludzi i podobno z połową możesz mniej lub bardziej dogadać się po angielsku.

Ucząc się angielskiego w domu

Masz komfort, bo możesz to robić kiedy chcesz i jak chcesz. Nie podążasz za schematami, tylko samodzielnie tworzysz schematy, uczysz się tego co jest Ci potrzebne i tego co lubisz.

Jeśli nadal nie wiesz jak zacząć, to zacznij. Zrób sobie najprostszy plan i nie działaj na 100%, działaj na 80, a może nawet na 60 🙂 Idź po linii najniższego oporu opracowując zaledwie kilka zwrotów dziennie, rozmawiając na FB (na przykład w dyskusji) przez 10 minut, zobacz jakiś 5 minutowy filmik i postaraj się go zrozumieć, albo skomentuj go. Zobaczysz jak z takim podejściem zmieni się Twój angielski.

Pozostaje życzyć Ci powodzenia! 🙂

2 thoughts on “Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu?”

 1. Bardzo przydatny wpis, właśnie czegoś takiego szukałem. Zmotywowałeś mnie do nauki, jestem młodą osobą i wstyd mi, że nie umiem języka angielskiego.
  Zawsze olewałem naukę języka w szkole, nie chciało mi się uczyć na pamięć słówek, które pamiętałem tylko przez kilka tygodni. Nie miałem motywacji i nie myślałem przyszłościowo. Teraz bez znajomości języka o dobrej pracy można zapomnieć, albo najeść się wstydu w dobrej przy pierwszej wpadce z brakiem znajomości języka.
  Od dziś zaczynam naukę, dziękuje za ten wpis. :)))

 2. Daniel co ja mam powiedzieć, mam prawie 50 lat a w mojej pracy zaszły zmiany mam rok, żeby nauczyć się języka, albo mnie zwolnią…
  Jestem załamana, ale zmotywowana nie poddam się. Wcześniej jakoś człowiek nie myślał, żeby się uczyć zawsze było coś ważniejsze no i teraz już nie ma zmiłuj. Co do wpisu to bardzo pomocny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.