Szybki kurs angielskiego na mp3

Mp3, czyli w dużym uproszczeniu format dźwiękowy. Piosenki, audiobooki, ale także kursy językowe, często są właśnie w takim formacie.

Plusy kursu angielskiego na mp3

Pliki mp3 zajmują mało miejsca, z powodzeniem możemy je skopiować na telefon, małe (niedrogie i lekkie) urządzenie mp3, możemy odsłuchiwać na komputerze, telewizorze czy wieży stereo.

Jednak decydując się na taki kurs angielskiego na mp3, możemy zyskać znacznie więcej korzyści! Otóż, możemy zyskać czas 🙂

Ile godzin dziennie możesz przeznaczyć na naukę angielskiego?

Każdy ma mało czasu, nie wierzę, że Ty masz go dużo. Jednak:

 • prawdopodobnie podróżujesz samochodem czy środkiem komunikacji miejskiej,
 • prawdopodobnie w trakcie dnia wykonujesz takie czynności, które nie wymagają 100 procent uwagi, możesz sobie “coś” puścić w tle,
 • prawdopodobnie jadasz posiłki – śniadanie, kolację, przekąskę,
 • prawdopodobnie bierzesz prysznic, masz czas na rekreację, może biegasz lub chodzisz na spacer czy wyprowadzasz psa?
 • może chodzisz na siłownię?

Wyobraź sobie, że każda z tych czynności daje Ci ZALEDWIE 10 minut czasu w którym możesz nałożyć słuchawki i puścić sobie szybki kurs angielskiego na mp3. To da Ci MINIMUM 30 minut dziennie.

30 minut dziennie na angielski to sporo

Nie musisz z niczego rezygnować, możesz ten czas przeznaczyć na dodatkową aktywność, a to bardzo przełoży się na Twój angielski.

Czego NIE warto się uczyć

Niestety w internecie jest masa rzeczy, których nie warto się uczyć, przykład:

 • 1000 słówek angielskich, wszelkiego rodzaju listy w których uczysz się na pamięć słów, czyli słówko – tłumaczenie. Fajnie to wygląda w teorii, ale w praktyce to nie działa,
 • listy słówek na youtube prowadzone przez osoby nieanglojęzyczne. Taki ktoś w dobrej wierze nagrywa listę słówek, wymawiając je często bardzo twardo i niepoprawnie. W najlepszym przypadku będziesz w stanie coś powiedzieć, ale nie zrozumiesz kompletnie nic, bo osłuchasz się niepoprawnej wymowy,
 • wszelkie “ultra szybkie” kursy typu angielski w 14 dni… jeśli nadal wierzysz w bajki, powodzenia 🙂

Czego warto się uczyć?

Na youtube masz kilka dobrych materiałów na poziomach dostosowanych do stopnia zaawansowania. Wystarczy wpisać English b2 / b1 / a1 itp. w zależności od swojego poziomu. Znajdziesz wtedy scenki sytuacyjne z napisami. Z tego można się sporo nauczyć, ale…

Z doświadczenia wiem, że jeśli dostajemy coś za darmo, to często tego nie szanujemy. Dlatego warto zaopatrzyć się albo w dobry kurs angielskiego na mp3 w którym usłyszysz głosy native speakera! To obowiązek.

Oczywiście jednym z takich kursów jest Enlinado 500 plus zwrotów. Nie musisz go od razu kupować, możesz sprawdzić próbkę, zobaczyć jak wygląda całość, a jeśli już się zdecydujesz, to możesz to zrobić bezpiecznie, bo kurs jest objęty 30 dniową gwarancją zadowolenia.

3 słowa o kursie Enlinado

 1. Kurs jest stworzony w oparciu o zwroty, uczymy się pełnego znaczenia zwrotów, a nie abstrakcyjnych znaczeń słówek.
 2. Nagrania mp3 z wymawianymi zwrotami angielskimi są nagrane przez native speakerów, Brytyjczyków i Amerykanów.
 3. Do tego wszystkiego dorzucony jest zeszyt ćwiczeń w którym można nie tylko przewałkować wszystkie zwroty, ale także zapisywać notatki i zobaczyć wiele kreatywnych ćwiczeń, które później można wykonywać samodzielnie.

Podsumowując

Jakakolwiek by nie była Twoja decyzja, pamiętaj że dzięki kursom angielskiego na mp3, możesz uczyć się o dowolnej porze, w dowolnym miejscu, nie tracąc przy tym czasu, gdyż możesz wykonywać inne aktywności.

Powodzenia w nauce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.