Kim jest Darek z Enlinado

Cześć. Z tej strony Darek Jasiński, pasjonat angielskiego i entuzjasta nauki tego języka w sposób naturalny, w oparciu o rozmowę, naukę zwrotów, obcowanie z językiem.

Dlaczego angielski?

Sam nie wiem. A dlaczego narty? Dlaczego szachy czy piłka nożna? W życiu są takie rzeczy, że zaczynają nas interesować, a ja od małego lubiłem “bawić się w angielski”. Dosłownie! 🙂
Gdy byłem w podstawówce i nie umiałem jeszcze ani słowa, wyobrażałem sobie, że jestem amerykańskim aktorem i wypowiadałem jakieś filmowe kwestie wymyślonym językiem, podobnym do angielskiego.

Angielski to nie były łatwe rzeczy

Mimo to nie było mi dane nauczyć się tego języka szybko, gdyż mieszkając w małej miejscowości (wiosce) w latach 90tych, nikt nawet nie myślał o szkole językowej. Już pomijając to, że nie byłoby nas stać na taką edukację, to w okolicy nie było dosłownie nikogo, kto mógłby mnie czegoś nauczyć.

Ktoś mógłby tu powiedzieć: dziś dzieci jak są ambitne, to uczą się z gier i z internetu.

Hola, hola… lata 90 😀 Nie wszyscy na wiosce mieli telewizor, raczej nikt nie miał komputera, a o internecie nikt nawet nie słyszał!

Angielski pojawił się na dobre w szkole podstawowej, ale było to 5 – 6 klasa. Sami wiecie jak wygląda nauka w szkole. Wtedy wyglądało to jeszcze gorzej. Pamiętam do dziś, że na angielskim robiliśmy głównie rysuneczki, wałkowanie podstawowych słówek jak długopis, gumka, stół i okno. Z komunikacją ma to niewiele wspólnego.

Powrót do angielskiego po latach

Moja zabawa z angielskim stała się poważniejsza dopiero na studiach i to nie za sprawą uczelni (nie studiowałem angielskiego 🙂 ), a za sprawą internetu, poznawania nowych ludzi i nawiązywania z nimi relacji. W tym czasem zauważyłem, że nie uczę się w tradycyjny sposób, a mimo to zaczynam używać nowych zwrotów, że rozumiem coraz bardziej skomplikowane sekwencje zdań, że rozumiem akcenty, że mogę zrozumieć coraz więcej z filmów czy piosenek.

Przez ostatnie lata zebrałem to wszystko do kupy i stworzyłem parę kursów, które są całkiem odmienne od tych, które możesz znaleźć na rynku. W dużym uproszczeniu – nie stawiam na gramatykę, a polecam skupiać się głównie na tym aby “poczuć” prawdziwe znaczenie słów i zwrotów.

Polecam Ci głównie mój najnowszy kurs Enlinado 500 zwrotów, który znajdziesz na stronie głównej www.Enlinado.pl

Koniecznie zobacz prezentację.

Prowadzę także kanał na Youtube, na który Cię serdecznie zapraszam. Kanał o takiej samej nazwie Enlinado, a tu jeden z filmików.

Prowadzę także inne projekty w jakiś sposób związane z angielskim, na przykład drugi kanał na YT na którym nagrywam materiały głównie po angielsku.

Na przykład takie: