Kolory po angielsku
Jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego lub jesteś na początkującym poziomie i potrzebujesz przypomnienia, to koniecznie sprawdź cały dział Angielski A1, angielskie słownictwo dla początkujących.
UWAGA: Wszystkie te kolory po angielsku zapamietasz z łatwością, a wiesz dlaczego? Ponieważ dam do nich SKOJARZENIA
Dziś pomogę Ci zapamiętać kolory po angielsku. Postaram się do każdego z nich dodać jakieś ciekawe, proste skojarzenie, aby zapamiętać te wszystkie kolory po angielsku za pierwszym razem – raz a porządnie.
Kolorów po angielsku jest cała masa. Wszystkich być może w tym materiale nie opanujemy, ale nauka języka angielskiego wymaga poszukiwań, dlatego za każdym razem, gdy nie będziesz mieć pewności co to za kolor, wpisz po angielsku „nazwę koloru” i po prostu to sprawdź. Sprawdź też wymowę.
Przykład: navy blue po angielsku + wymowa.
A zatem – do dzieła 🙂
Kolory po angielsku
czerwony red
Red, to dość podstawowy kolor, a gdy zaczynamy podstawy, to rysujemy kredkami, prawda? Wyobraź sobie, że twoje kREDki, zaczynają się od czerwonego koloru. Czerwone kREDki 🙂
Zatem red czerwony – to nasze pierwsze skojarzenie. Baw się tym jak dziecko.
żółty yellow
To skojarzenie będzie śmieszne, mam nadzieję że równie skuteczne. Yellow czytamy jako jelow. Wiesz od czego jest to skrót – od Ye czyli Yeti i loł czyli, że sikał, tylko tak w slangu i z gwarą.
Zatem Yeti loł na śnieg i jakiego koloru był ten śnieg?
Tak więc yellow żółty także mamy załatwiony.
zielony green
Green czytamy jako grin. Z czym Ci się to kojarzy? Bo mi z grami. Lubisz grać w jakieś zielone gry? Zielone green… Może kojarzysz jakąś grę w której była zielona postać. Pamiętaj – gry są zawsze green.
Green zielony odhaczony.
niebieski blue
Blue czytamy jako blu. Kojarzy Ci się to z bluesem? Lubisz tę muzykę? A może wręcz przeciwnie. Spróbuj wyobrazić sobie czarnoskórego mężczyznę z niebieską trąbką grającego niebieskiego bluesa. Im głupsze skojarzenie, tym lepiej.
Blue niebieski, kolor królewski – mamy to.
różowy pink
Tutaj mam przynajmniej 2 skojarzenia w tym jedno drastyczne. Kojarzysz piosenkarkę Pink? Możesz wpisać w Google. Często miewała różowe włosy. Drugie skojarzenie (jeśli teraz jesz kanapkę, to odstaw), to robaki wędkarskie, larwy much, czyli pinki. Tak, takie pinki też są różowe.
To może coś przyjemniejszego – może Różowa Pantera. Ona także ma kolor pink różowy, prawda?
Pink różowy – kolorowy!
biały white, czarny black
Założę się, że te dwa kolory już znasz. Jednak jeśli nie, to łatwo zapamiętać te kolory z piosenek. Np. zespół Kombi ma piosenkę Black and White (sprawdź jeśli nie znasz), a także Michael Jackson – Black or White. To odwieczna walka dwóch stron – czarnej i białej.
White biały – doskonały, black czarny – kolor marny.
pomarańczowy orange
Orange, czytaj orendż, jest łatwy do zapamiętania – mamy pomarańczową sieć komórkową, która jest w tym kolorze, dodatkowo pomarańcz jest pomarańczowy, a po angielsku to także orange.
Orange pomarańczowy, do zjedzenia gotowy.
brązowy brown
Brown czytamy brałn. Wyobraź sobie an potrzeby tej mnemotechniki, że piszemy ten kolor „brownzowy” czytamy – brałnzowy. Łatwiej zapamiętać?
Brown brązowy, kolor przewrotowy.
szary grey
Popularna książka i film 50 Twarzy Greya. Mówi Ci to coś? Może lubisz tę książkę, a może nienawidzisz – to mało istotne, ważne że grey to właśnie kolor szary. Okładka tej książki jest taka raczej ciemna, szara. Teraz łatwiej zapamiętać?
Grey szary, kolor stary.
Oczywiście to nie wszystkie kolory po angielsku. W praktyce jest ich więcej. Teraz na własną rękę spróbub zrobić coś z:
Silver srebrny i golden złoty
Silver, silver, hm… co to może być 🙂 Kolor gold złoty prawdopodobnie znasz. Gdy coś jest złote, mówimy w języku angielskim, że jest to „golden”. To jeden z takich wyjątków.
Z popularnych kolorów w języku angielskim można wyróżnić także: navy blue, light jasny, lavender lawendowy, purple purpurowy. Jeśli i Ty znasz jakieś ciekawe kolory po angielsku, koniecznie podziel się z nimi w sekcji komentarzy.
Kolory po angielsku to nie wszystko
Jeśli poza kolorami interesują Cię także codzienne zwroty, to koniecznie sprawdź moje rozwiązanie: Enlinado 500 zwrotów. To bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą w końcu mówić po angielsku płynnie i swobodnie. Więcej informacji znajdziesz w prezentacji na stronie enlinado.pl
Koniecznie daj znać jak podoba Ci się takie rozwiązanie problemu nauki kolorów i czy lubisz tego typu mnemotechniki. A jeśli znasz jakieś inne kolory po angielsku lub masz co do nich pytanie, to śmiało pisz w komentarzu.
Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do śledzenia 🙂
Nigdy nie wpadłam na podobny wpis, bardzo mi się podoba. Muszę i ja przysiąść do nauki języka, boje się tylko troche, że jest za późno. Lata swoje mam, ale wierzę że i ja dam radę. Zaczynam się właśnie uczyć z kursem podstawowym enlinado, który poleciła mi moja córka. Sama pewnie bym odpuścila, ale ona we mnie wierzy. Ja też mam chęci i nie chce się poddać. W każdym razie dziękuje za to, że kurs mimo wszystko zmienia u mnie podejście do nauki języka:)
Wanda nie ma się co poddawać, sama wiem po sobie. Bardzo wiele razy się poddawałam, ale powiedziałam dosyć. W końcu też wpadłam na odpowiednią osobę, która pokazała mi jak praktycznie się tego języka uczyć.
Właśnie z tym kursem zaczęłam gadać a moje dzieci mieszkające teraz w Irlandii są zachwycone. W końcu mogę do nich pojechać i zostać z wnuczką sama i gdzieś wyjść nie jak wcześniej.
Fajny sposób, zaczynam testować. Nigdy nie uczyłam się angielskiego i chciałabym teraz zacząć praktycznie do niego podejść. Jestem zmotywowana i nie mam zamiaru się poddać 🙂