Zagadki po angielsku

Zagadki po angielsku

Riddles angielski – the easiest of the easiest 😉

Dziś się trochę pobawimy, a mianowicie w zagadki po angielsku. Znalazłem kilka genialnych zagadek w języku angielskim. Są to proste zagadki, jedna będzie małą grą słowną, ale jeśli możesz je samodzielnie rozwiązać, to wielki plus dla Ciebie. Zasady zabawy:

 • pierwsze akapity to będą zagadki po angielsku napisane w oryginale,
 • następnie zrobimy część z tłumaczeniem (jeśli nie rozumiesz danego zwrotu z danej zagadki, wtedy wyjaśnię),
 • ostatnia część to odpowiedź, a także wyjaśnienie zagadki.

Udanej zabawy 🙂

Łatwe zagadki po angielsku

 1. zagadki po angielskuFeed me and I live, yet give me a drink and I die.
 2. Mary’s father has 5 daughters – Nana, Nene, Nini, Nono. What’s is the last daughter’s name?
 3. What comes up when the rain comes down?
 4. What is always coming but never arrives?
 5. Paul’s height is six feet, he’s an assistant at a butcher’s shop and wears size 9 shoes. What does he weigh?*

Na dziś 5 wystarczy. Teraz czas przyśpieszyć szare komórki, a jeśli masz jakiś problem z przetłumaczeniem tych zagadek po angielsku, to oto tłumaczenie.

Wszelkie prawa zastrzeżone 🙂 Żartuję, zagadki po angielsku są ogólnodostępne w internecie.

Tłumaczenie zagadek w języku angielskim

Ok, a zatem teraz czas na przetłumaczenie tych riddles w języku angielskim na język polski. Daj znać, które zagadki udało Ci się zrozumieć już teraz, a które riddles były for you too difficult?

 1. Nakarm / Podsyć mnie a będę żyć, lecz gdy dasz mi pić to umieram.
 2. Ojciec Mary ma 5 córek. Nana, Nene, Nini, Nono. Jakie jest imię ostatniej córki?
 3. Co się unosi gdy zaczyna padać deszcz? (nie chodzi o mgłę)
 4. Co zawsze nadchodzi, ale nigdy nie nadejdzie / przybędzie?
 5. Wysokość Paula to 6 stóp (około 1,8 m), jest asystentem w sklepie rzeźnika i nosi rozmiar buta 9 (około 42). Ile on waży* I tutaj mała podpowiedź. Weight może oznaczać wagę, ale może być też czasownikiem, a wtedy całe pytanie brzmi inaczej.

Poniżej odpowiedzi i wyjaśnienie zagadka.

Zagadki po angielsku wyjaśnienia

 1. zagadki w języku angielskimGdy go podsycimy lub nakarmimy na przykład drewnem, to płonie, lecz gdy potraktujemy go wodą, to umiera. Chodziło o ogień. Trafiłeś na taką odpowiedź?
 2. Zagadka bardzo prosta, ale może być podchwytliwa. Kombinujemy i szukamy kolejnej samogłoski, może chodzi o Nunu? Tymczasem odpowiedź to Mary, ponieważ zagadka zaczyna się tak: Ojciec Mary miał 5 córek, zatem ona jest tą ostatnią. To akurat nie trzeba specjalnie umieć angielskiego, wystarczyło proste tłumaczenia, bo po polsku i angielsku, ta zagadka ma taki sam sens.
 3. Tutaj zapewne można by się doszukiwać innych odpowiedzi, ale chodziło o parasol. Gdy zaczyna padać, to unosimy go do góry. I tutaj też zagadka nie tyle jest kwestią angielskiego, co po prostu tłumaczenia. Odpowiedź ma także sens po polsku.
 4. Chodziło o „jutro”. Tutaj ktoś może powiedzieć – bez sensu, bo przecież „jutro” w końcu nadchodzi, mamy 21 dzień miesiąca, jutro jest 22 i też do niego dojdziemy. Jednak gdy dojdziemy do jutra, tak naprawdę będzie to już „dziś”, więc cały czas gonimy to jutro (again and again, so this is the answer), prawda?
 5. I ta zagadka po angielsku może być problematyczna, bo odpowiedź nie jest jednoznaczna. Trzeba wykazać się znajomością angielskiego, gdyż angielskie słowa nie wystarczą. Jeśli uznamy, że weigh to czasownik „podnosić / unosić”, to pytanie będzie brzmiało NIE „ile on waży”, ale „co on podnosi / dźwiga”. Jako że pracuje w sklepie rzeźnika, prawdopodobnie jest to mięso 🙂

Znasz inne zagadki w języku angielskim?

Jeśli znasz jakieś ciekawe zagadki po angielsku, koniecznie podziel się z nimi w komentarzu. Wszęlkie zabawy, treningi języka, riddles i inna nauka mile widziane.

Daj znać czy te zagadki po angielsku były dla Ciebie ciekawe i czy po ich rozwiązaniu pojawił się uśmiech na Twojej twarzy.

A jeśli Ci się podobało, koniecznie odwiedź mój kanał o angielskim na Youtube: Enlinado.

W swoich kursach poruszam także kwestie takie jak: have, they, why, not, for, that, how i inne w języku angielskim, plus ćwiczenia i odpowiedzi, to koniecznie sprawdź moje pakiety Enlinado. Nauka angielskiego is the easiest thing 🙂

Inne zagadki w języku angielskim z kanału na YT.

Dorzucam coś jeszcze:

Pozdrawiam Serdecznie.

4 thoughts on “Zagadki po angielsku”

 1. Wydaje mi się że „ile on wazy” to nie „What does he weight?”, a raczej „How much/many does he weight?” Proszę mnie poprawić jeśli nie mam racji 🙂

  1. Masz rację, ale to jest na potrzeby zagadki. Nie brzmi to super naturalnie, ale po polsku można też powiedzieć na wiele sposobów: jaka jest jego waga, ile on waży, ile ma kilogramów.

   Wyobraź sobie, że ktoś mówi „a co on tam waży, może z 60 kilogramów”. Widzisz – masz konstrukcję praktycznie 1:1 jak w angielskim.

   Pamiętaj, że tu chodzi o grę słów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.