Żywienie po angielsku

Żywienie jest działem, który jest najbardziej popularny w nauce języka  i dotyczy wszystkich nas. Przygotowałem kilka ćwiczeń i zwrotów z tego działu. Zachęcam Cię do zapoznania z nimi, koniecznie podziel się ze mną czy wszystkie były Ci znane i jak poradziłeś sobie z ćwiczeniami.

Zaczynamy od opisu obrazka znajdującego się poniżej. Postaraj się nazwać jak najwięcej szczegółów, które widzisz na obrazku.

 

Tłumaczenie i przykłady zdań z  Can I have?

“What can I get you?” – Co mogę podać? 

French fries Please! – Frytki Proszę!

Can I get pancakes? – Czy mogę dostać naleśniki? 

Can I have a coffee please? – Czy mogę poprosić o kawę? 

I’d like to order a double hamburger – Chciałbym zamówić podwójnego hamburgera 

Turkey, salmon, buffet – Turcja, łosoś, bufet

Zadanie: zamów danie “bez czegoś”

Tłumaczenie i przykłady zdań z Cooking, frying, baking

Do you like to cook? / Do you like cooking? – Czy Ty lubisz gotować?

Frying pan – Patelnia 

Cooking pot – Garnek 

Baking tray, powder, stove – Blacha do pieczenia, proszek, piec

Zadanie: What do you need to make pancakes?

Tłumaczenie i przykłady zdań z Food waste

Buy small portions – Kup małe porcje  

Keep the expiration date and use those products first which are close to expire – Zachowaj datę ważności i użyj tych produktów, które są bliskie wygaśnięcia 

Put as much on your plate as you will eat – Połóż tyle na talerzu, ile zjesz

Zadanie: What can you do to reduce food waste

Lekcja odbyła się na mojej stronie na FB, sprawdź całą lekcję na stronie: https://www.facebook.com/enlinado/videos/951724175229750/

3 thoughts on “Żywienie po angielsku”

  1. Jeden z najważniejszych i najbardziej znanych działów, przedstawiony bardzo ciekawie. Cieszy mnie, że tutaj przypadkiem się znalazłam, bo wcześniej nie miał mi kto powiedzieć co źle robię. Miałam pełno podejść do nauki języka i każde kończyło się zniechęceniem. Bardzo mnie to zniechęcało, ale robiłam podstawowe błędy uczyłam się raz na tydzień po 2godziny godzinę słówka, godzinę czasy. Taka mieszanka nie miała prawa mnie nauczyć angielskiego..

  2. Mój mąż pracuje jako kucharz w Oslo – bardzo chciałabym do niego wyjechać na dłużej i znaleźć sobie tam pracę – niestety moja znajomość języka jest naprawdę bardzo słaba.
    Dlatego teraz też zaczynam coraz więcej się uczyć i oglądam darmowe lekcje z Enlinado coraz więcej mi rozjaśniają w głowie.

    1. Ja też pracuję za granicą a przed wyjazdem uczyłam się z tym kursem i dzięki niemu przełamałam się do rozmowy. Teraz już tylko praktyka dzięki czemu jest coraz lepiej. Sama siebie nie poznaję, że potrafię tyle powiedzieć.
      Myślę, że warto się języka uczyć dokładnie tak a jak ktoś się zastanawia od czego zacząć to też polecam najpierw od tego kursu. Lepszego na start nie znam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.