Opinie o Busuu

Cześć. Ten wpis nie będzie stronniczy. Jak wiesz, jestem autorem własnego kursu angielskiego, ale staram się zachować zdrowy rozsądek i jeśli coś jest dobre, a TO może przyczynić się do angielskiego, to także Tobie to polecę.

Piszę ten wpis, ponieważ często na moim kanale na Youtube pytanie mnie jaką mam opinie o Busuu, czy ja używałem tego rozwiązania i czy warto. Postaram się odpowiedzieć w jednym zdaniu, a dalej rozwinę swoją myśl.

Busuu nie może być podstawowym źródłem nauki angielskiego. Nie wypowiem się w kwestii innych języków, natomiast koncentruję się tutaj głównie na nauce angielskiego. Podobnie jak Duolingo i kilka innych rozwiązań na telefon, tego typu programiki mogą być fajnymi dodatkami, przypominajkami, natomiast nie wyobrażam sobie, żeby ktoś w ten sposób nauczył się kompletnie języka.

Czy Busuu jest darmowe?

Nie. Poza wersją testową, docelowo użytkownik ma nabyć opcję premium za 19,16 zł miesięcznie przy opcji NA ROK. Zatem koszt to około 230 zł. Tylko takie rozwiązanie daje możliwość w pełni wykorzystania możliwości tego kursu. Czy 230 zł to dużo? Nie chcę być hipokrytą, bo sam oferuję kurs płatny (nieco taniej, bo po zapisaniu się na listę, jest to 147 zł), natomiast musisz się zastanowić czy faktycznie lubisz taką formę nauki i czy mała aplikacja na telefon spełni Twoje oczekiwania.

Jeśli wcześniej zdarzyło Ci się testować Duolingo, to masz punkt odniesienia. Czy po przejściu jakiejś ilości lekcji, udało Ci się zauważalnie poprawić Twój angielski? A może po kilku dniach taka aplikacja poszła w zapomnienie? W takim razie i w tym przypadku nie będzie przełomu.

Podsumowując

Jeszcze raz podkreślam – nie mam nic przeciwko Busuu, uważam to za ciekawą alternatywę jako dodatek, natomiast moim zdaniem nie będzie to game changer w Twoim angielskim. Przelicz koszty, przeanalizuj wady i zalety i podejmij decyzję.

A jakie Ty masz opinie o Busuu? Podziel się w komentarzu i koniecznie daj znać.

One thought on “Opinie o Busuu”

  1. Cześć, zgodzę się każdy lubi co innego. Ja uczę się z kilku aplikacji, ale traktuje je jako dodatek, jeszcze nie testowałem płatnych aplikacji. Wybieram zazwyczaj to do czego mam nieograniczony dostęp. Wiem, że w enlinado kupując kurs tak jest, ostatnio mysle właśnie nad kursem online. Nie zależy mi na książkowej wiedzy, widzę że u Ciebie można dostać dużo ciekawych rad i wskazówek na to jak skutecznie tego języka się nauczyć. Mam nadzieje, że i ja wygram walkę z językiem angielskim. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.