Opinie o Busuu

Cześć. Ten wpis nie będzie stronniczy. Jak wiesz, jestem autorem własnego kursu angielskiego, ale staram się zachować zdrowy rozsądek i jeśli coś jest dobre, a TO może przyczynić się do angielskiego, to także Tobie to polecę.

Piszę ten wpis, ponieważ często na moim kanale na Youtube pytanie mnie jaką mam opinie o Busuu, czy ja używałem tego rozwiązania i czy warto. Postaram się odpowiedzieć w jednym zdaniu, a dalej rozwinę swoją myśl.

Busuu nie może być podstawowym źródłem nauki angielskiego. Nie wypowiem się w kwestii innych języków, natomiast koncentruję się tutaj głównie na nauce angielskiego. Podobnie jak Duolingo i kilka innych rozwiązań na telefon, tego typu programiki mogą być fajnymi dodatkami, przypominajkami, natomiast nie wyobrażam sobie, żeby ktoś w ten sposób nauczył się kompletnie języka.

Czy Busuu jest darmowe?

Nie. Poza wersją testową, docelowo użytkownik ma nabyć opcję premium za 19,16 zł miesięcznie przy opcji NA ROK. Zatem koszt to około 230 zł. Tylko takie rozwiązanie daje możliwość w pełni wykorzystania możliwości tego kursu. Czy 230 zł to dużo? Nie chcę być hipokrytą, bo sam oferuję kurs płatny (nieco taniej, bo po zapisaniu się na listę, jest to 147 zł), natomiast musisz się zastanowić czy faktycznie lubisz taką formę nauki i czy mała aplikacja na telefon spełni Twoje oczekiwania.

Jeśli wcześniej zdarzyło Ci się testować Duolingo, to masz punkt odniesienia. Czy po przejściu jakiejś ilości lekcji, udało Ci się zauważalnie poprawić Twój angielski? A może po kilku dniach taka aplikacja poszła w zapomnienie? W takim razie i w tym przypadku nie będzie przełomu.

Podsumowując

Jeszcze raz podkreślam – nie mam nic przeciwko Busuu, uważam to za ciekawą alternatywę jako dodatek, natomiast moim zdaniem nie będzie to game changer w Twoim angielskim. Przelicz koszty, przeanalizuj wady i zalety i podejmij decyzję.

A jakie Ty masz opinie o Busuu? Podziel się w komentarzu i koniecznie daj znać.

5 thoughts on “Opinie o Busuu”

 1. Cześć, zgodzę się każdy lubi co innego. Ja uczę się z kilku aplikacji, ale traktuje je jako dodatek, jeszcze nie testowałem płatnych aplikacji. Wybieram zazwyczaj to do czego mam nieograniczony dostęp. Wiem, że w enlinado kupując kurs tak jest, ostatnio mysle właśnie nad kursem online. Nie zależy mi na książkowej wiedzy, widzę że u Ciebie można dostać dużo ciekawych rad i wskazówek na to jak skutecznie tego języka się nauczyć. Mam nadzieje, że i ja wygram walkę z językiem angielskim. 🙂

 2. Ja nie uczyłam się jeszcze nigdy z żadnej aplikacji, ale planuje trochę połączyć naukę z kursem online i aplikacjami do nauki. Chciałabym się otoczyć językiem w miarę jak to możliwe. Tylko proszę o radę jak rozsądnie porcjować materiał co mi doradzicie? Chciałabym się uczyć codziennie po 10 do 20 minut i nie wiem czy na raz mieszać kurs i aplikacje, dla niektórych to pytanie może wydać się głupie, ale ja nie wiem jak się za bardzo do tego zabrać.

 3. Nie znam tego programu, ale kiedyś uczyłem się z duolingo. Generalnie fajny dodatek, ale nigdy nie nastawiałem się na to, że nauczę się języka tylko z jednej metody.
  Polecam duużo gadać i kursy online to super sprawa!

 4. Ja podobnie jak Andzia znam wiele aplikacji i miałam okazje się z nich uczyć. Jedne były przydatne inne troche mniej, ale miały wspólny cel.
  Myślę, że teraz większość osób ma telefon z androidem co umożliwia taką naukę.

 5. Zawsze warto brać wady i zalety danego programu 🙂
  Dla mnie nauka języka zaczeła się właśnie od kursu Enlinado i śmiało mogę przyznać, że jest to dla mnie świetna przygoda z nauką języka.
  W szkole nigdy się z nim nie lubiłam, nie miałam złych ocen. Uczyłam się niestety tylko typowo pod egzaminy, nie uczylam się tego języka dla siebie, żeby go używać.
  Nie będe tutaj mówić, że szkoła jest zła tylko po prostu zapominamy po co się uczymy, bo przecież nie dla nauczyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.