Opinie o Busuu

Busuu opinie

Cześć. Ten wpis nie będzie stronniczy w kwestii języków. Jak wiesz, jestem autorem własnego kursu angielskiego, ale staram się zachować zdrowy rozsądek i jeśli coś jest przydatne do nauki języków, a TO może przyczynić się w nauce angielskiego, to także Tobie to polecę.

Piszę ten wpis, ponieważ często na moim kanale na Youtube pytanie mnie jaką mam opinie o Busuu, a także inne aplikacje do nauki i czy ja używałem tego rozwiązania do nauki języków i czy warto… Postaram się odpowiedzieć w jednym zdaniu, a dalej rozwinę swoją myśl.

Programy do nauki angielskiego?

Moim zdaniem Busuu nie może być podstawowym źródłem nauki angielskiego. Nie wypowiem się w kwestii innych języków, natomiast koncentruję się tutaj głównie na nauce angielskiego. Podobnie jak Duolingo i innych aplikacji do nauki, tego typu programiki (jak Busuu) mogą być fajnymi dodatkami, przypominajkami, a dzięki temu można coś poprawić, natomiast jako podstawa do nauki angielskiego, raczej nie.

Czy Busuu jest darmowe czy w wersji premium?

Nie. Poza wersją testową Busuu, docelowo użytkownik ma nabyć w wersji premium za 19,16 zł miesięcznie przy opcji NA ROK. Zatem koszt Busuu premium to około 230 zł. Tylko takie rozwiązanie daje możliwość w pełni wykorzystania możliwości tej aplikacji do nauki. Czy 230 zł to dużo? Nie chcę być hipokrytą, bo sam oferuję kurs do nauki języka płatny (nieco taniej, bo po zapisaniu się na listę e mail, jest to 147 zł), natomiast musisz się zastanowić czy faktycznie lubisz taką formę nauki języka i czy mała aplikacja do nauki angielskiego i innych języków na telefon, może faktycznie uczyć.

Jeśli wcześniej zdarzyło Ci się testować Duolingo (choćby na poziomie a1 a2) do nauki języka angielskiego, to masz punkt odniesienia. Czy po przejściu jakiejś ilości lekcji, udało Ci się zauważalnie poprawić Twój angielski i efekty nauki? A może po kilku dniach taka aplikacja do nauki poszła w zapomnienie?

Czy Duolingo jest lepsze od Busuu?

Tak naprawdę ciężko o porównanie tych aplikacji (kursów) i będą to tylko moje opinie, natomiast do nauki słówek Duolingo wydaje się lepszą opcją. Busuu w wersji darmowej jest dość ograniczony, a Duolingo ma naprawdę sporo możliwości, ćwiczenia i oczywiście przypominajka. To taki mini kurs, nie wymaga subskrybcji.

Podsumowując Busuu

Jeszcze raz piszę – nie mam nic przeciwko Busuu (ani innych programów do nauki języka) uważam to za ciekawą alternatywę jako dodatek w nauce języków i warto je mieć, natomiast moim zdaniem nie będzie to game changer w Twoim angielskim i nauka nie wystrzeli. Przelicz koszty, przeanalizuj wady i zalety i podejmij decyzję.

A jakie Ty masz opinie o Busuu? Podziel się w komentarzu i koniecznie daj znać.

Poza Busuu i Duolingo, do nauki angielskiego są jeszcze Etutor czy Memrise więc można próbować się z nimi uczyć, znajdziesz tam wiele darmowych lekcji.

5 thoughts on “Opinie o Busuu”

 1. Cześć, zgodzę się każdy lubi co innego. Ja uczę się z kilku aplikacji, ale traktuje je jako dodatek, jeszcze nie testowałem płatnych aplikacji. Wybieram zazwyczaj to do czego mam nieograniczony dostęp. Wiem, że w enlinado kupując kurs tak jest, ostatnio mysle właśnie nad kursem online. Nie zależy mi na książkowej wiedzy, widzę że u Ciebie można dostać dużo ciekawych rad i wskazówek na to jak skutecznie tego języka się nauczyć. Mam nadzieje, że i ja wygram walkę z językiem angielskim. 🙂

 2. Ja nie uczyłam się jeszcze nigdy z żadnej aplikacji, ale planuje trochę połączyć naukę z kursem online i aplikacjami do nauki. Chciałabym się otoczyć językiem w miarę jak to możliwe. Tylko proszę o radę jak rozsądnie porcjować materiał co mi doradzicie? Chciałabym się uczyć codziennie po 10 do 20 minut i nie wiem czy na raz mieszać kurs i aplikacje, dla niektórych to pytanie może wydać się głupie, ale ja nie wiem jak się za bardzo do tego zabrać.

 3. Nie znam tego programu, ale kiedyś uczyłem się z duolingo. Generalnie fajny dodatek, ale nigdy nie nastawiałem się na to, że nauczę się języka tylko z jednej metody.
  Polecam duużo gadać i kursy online to super sprawa!

 4. Ja podobnie jak Andzia znam wiele aplikacji i miałam okazje się z nich uczyć. Jedne były przydatne inne troche mniej, ale miały wspólny cel.
  Myślę, że teraz większość osób ma telefon z androidem co umożliwia taką naukę.

 5. Zawsze warto brać wady i zalety danego programu 🙂
  Dla mnie nauka języka zaczeła się właśnie od kursu Enlinado i śmiało mogę przyznać, że jest to dla mnie świetna przygoda z nauką języka.
  W szkole nigdy się z nim nie lubiłam, nie miałam złych ocen. Uczyłam się niestety tylko typowo pod egzaminy, nie uczylam się tego języka dla siebie, żeby go używać.
  Nie będe tutaj mówić, że szkoła jest zła tylko po prostu zapominamy po co się uczymy, bo przecież nie dla nauczyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.