Enlinado 500 plus zwrotów, czy trzeba uczyć się po kolei?

Dostałem dziś pytanie o Enlinado, a konkretnie o Pakiet 500 plus zwrotów, w którym jedna z uczestniczek kursu pyta mnie, czy kolejność kategorii w zeszycie ćwiczeń ma znaczenie. Czy należy rozwiązywać całość krok po kroku. A zatem odpowiadam 🙂


Czy Enlinado 500 plus zwrotów trzeba robić po kolei?

Witaj

Nie ma to dużego znaczenia, pod warunkiem że nastawisz się, że zrobisz wszystko. Kolejności w nauce angielskiego też jednoznacznie nie da się zaplanować. Można na start ćwiczyć przywitania, jakieś kwestie gramatyczne lekcja po lekcji, ale wiem z doświadczenia, że zazwyczaj tak to nie wygląda i działa różnie 🙂

Wiem, że niektóre rzeczy w języku angielskim będą już Tobie znane, tego nie unikniesz przy nauce języka, dlatego utrudniaj je sobie to na własną rękę.

Jeśli mamy twierdzenie, zrób z tego pytanie, jeśli jest tam pierwsza osoba, zrób z tego pytanie w trzeciej osobie. Takie zabawy pozwolą rozwinąć aparat mowy i będziesz szybciej przywoływać zwroty w dyskusji. Jeśli chodzi o mówienie, to trzeba się po prostu osłuchiwać. Jeśli jakaś fraza czy słówko brzmi obco, to poświęć mu więcej czasu.

A po to właśnie ubrałem to w kategorie, żeby ktoś miał punkt odniesienia i robił sobie po kolei. Bo w przeciwnym razie robilibyśmy wybiórczo, trochę tego, trochę tamtego, pomijając przy tym wiele rzeczy.

Przykład

Mam w lekcji x 45 fraz,

  • 10 nie stanowi dla mnie żadnego problemu,
  • 30 jest takich ogólnych, może ciekawe, może nie,
  • ale 3 to abstrakcja, ale wydają się dość przydatne, to poświęcę im więcej czasu.

Proponuję tak do tego podejść 🙂

Powodzenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.