Podstawowy kurs angielskiego Enlinado

Dostałem wiadomość w sprawie moich kursów. Jak wiesz, obecnie są to dwa kursy. Jeden jest w oparciu o zwroty angielskie, który jest propozycją dla ludzi, którzy muszą SZYBKO nauczyć się mówić, a drugi jest dla tych osób, które chcą się bardziej zagłębić w gramatykę i wszystkie te kwestie techniczne, poznać czasy, zasady budowania pytań, tryb rozkazujący w angielskim itd.

Być może to pytanie przyda się także Tobie 🙂

Hej Darek,

Jakiś czas temu zakupiłem pakiet zwrotów, na jeden dział poświęcam tydzień więc bardzo spokojnie. Taki system mi odpowiada 🙂 zwłaszcza że mam rano 45 minut przed pracą które wykorzystywałem do tej pory na słuchanie muzyki. Jestem zadowolony z lekcji i dużo zwrotów użyłem w życiu codziennym, głównie w pracy ponieważ mieszkam w Uk już jakiś czas. Piszę do Ciebie z zapytaniem odnośnie kursu podstawowego gdzie prowadzisz lekcje na temat czasów. Z tego co zauważyłem to mam problem z konstrukcją zdań a szczególnie pytań. Co mógłbyś mi polecić ? Anglicy mnie zrozumieją gdy zapytam niepoprawnie ale chciałbym nauczyć się angielskiego tak żeby rozmawiać swobodnie, bez zastanawiania się. Jak znajdziesz czas to odpisz.
Pozdrawiam,
Andrzej


 

Witam, już tłumaczę 🙂

Kurs o którym piszesz, to był tzw. Kurs Podstawowy. Od niego się wszystko zaczęło. Był tam dział z słówkami dla początkujących. Okazało się, że ten dział cieszył się największym zainteresowaniem i większość osób kupowało kurs tylko dlatego, żeby nauczyć się podstaw i rozmawiać – komunikować się. Działy takie jak dział gramatyczny, o dziwo cieszyły się mniejszym zainteresowaniem.

Rozmawiałem z ludźmi, badałem sprawę, analizowałem i okazuje się, że większości osób zależy na szybkiej komunikacji. “Muszę umieć angielski, bo szef mnie wysyła do działu obsługi klienta”, “jadę do pracy za granicę, muszę na wczoraj coś umieć”, “moja córka wyszła za obcokrajowca, chcę się tylko z nim dogadać”.

Więc postawiłem na komunikację w oparciu o zwroty, bo to nie słówka są najważniejsze, a właśnie zwroty. Dostosowałem kurs dosłownie pod szybką komunikację. Tam nie ma miejsca na zastanawianie się “dlaczego się tak mówi?” tu trzeba mi zaufać i po prostu tak mówić. To tak jak z pytaniem – panie mechaniku, dlaczego silnik jeździ? A jak działa dokładnie ta skrzynia biegów? A co to jest ten wał rozrządu?

Panie – pan masz wsiadać i jechać.

Podobne podejście pokazuję tutaj. Głównym celem jest przekazanie informacji.

Tutaj napisałem o tym tekst: https://enlinado.pl/pytania-do-enlinado/podstawowy-kurs-enlinado-gdzie-kupic/ też co nie co wyjaśniam.

Pozdrawiam 🙂

2 thoughts on “Podstawowy kurs angielskiego Enlinado”

  1. Kiedyś w taki sposób nie myślałem, znając schemat nauki w szkole zawsze myślałem, że nie mam talentu do nauki języka. Zniechęcała mnie ciągła nauka na pamięć regułek z czasów. Nie ma się co oszukiwać język angielski ma dużo czasów. Nie używając ich w rozmowie zapomina się wszystkiego. Od kilku miesięcy zacząłem uczyć się z Tobą, mam wrażenie, że zrobilem ogromny progres, jeżeli chodzi o rozmowę. Zostałem nawet pochwalony przez koleżankę z Ameryki (ona mówi też po polsku). Warto było uczyć się z Tobą dla tej zmiany nastawienia, jednak nie jestem taki lewy do nauki języka jak mówiła moja nauczycielka w latach szkolnych. 🙂

  2. Zaczynałem od zerowego poziomu i wybrałem kurs podstawowy enlinado, teraz uczę się zwrotami 500+ i widzę progres. Moja żona też mnie chwali, nie spodziewała się takich efektów. Metoda nauki u mnie się sprawdziła a wcześniej się dużo zastanawiałem czy warto uczyć się języka w domu. Kurs zrobił dużą robotę, bo zmotywował mnie do nauki. Teraz dzień bez nauki uważam za stracony. Dziękuje za możliwość nauki taką metodą, gdyby nie ona pewnie dalej bym szukał szkoły językowej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.