Kolory po angielsku – jak zapamiętać? (angielski A1)

Jeśli zaczynasz uczyć się angielskiego lub jesteś na początkującym poziomie i potrzebujesz przypomnienia, to koniecznie sprawdź cały dział Angielski A1, angielskie słownictwo dla początkujących.

Dziś pomogę Ci zapamiętać kolory  po angielsku. Postaram się do każdego z nich dodać jakieś ciekawe, proste skojarzenie.

Kolory po angielsku

red – czerwony

Red, to dość podstawowy kolor, a gdy zaczynamy podstawy, to rysujemy kredkami, prawda? Wyobraź sobie, że twoje kREDki, zaczynają się od czerwonego koloru. Czerwone kREDki 🙂

yellow – żółty

To skojarzenie będzie śmieszne, mam nadzieję że równie skuteczne. Yellow czytamy jako jelow. Wiesz od czego jest to skrót – od Ye czyli Yeti i loł czyli, że sikał, tylko tak w slangu i z gwarą.

Zatem Yeti loł na śnieg i jakiego koloru był ten śnieg?

green – zielony

Green czytamy jako grin. Z czym Ci się to kojarzy? Bo mi z grami. Lubisz grać w jakieś zielone gry? Zielone green… Może kojarzysz jakąś grę w której była zielona postać. Pamiętaj – gry są zawsze green.

blue – niebieski

Blue czytamy jako blu. Kojarzy Ci się to z bluesem? Lubisz tę muzykę? A może wręcz przeciwnie. Spróbuj wyobrazić sobie czarnoskórego mężczyznę z niebieską trąbką grającego niebieskiego bluesa. Im głupsze skojarzenie, tym lepiej.

pink – różowy

Tutaj mam przynajmniej 2 skojarzenia w tym jedno drastyczne. Kojarzysz piosenkarkę Pink? Możesz wpisać w Google. Często miewała różowe włosy. Drugie skojarzenie (jeśli teraz jesz kanapkę, to odstaw), to robaki wędkarskie, larwy much, czyli pinki. Tak, takie pinki też są różowe.

white – biały, black – czarny

Założę się, że te dwa kolory już znasz. Jednak jeśli nie, to łatwo zapamiętać te kolory z piosenek. Np. zespół Kombi ma piosenkę Black and White (sprawdź jeśli nie znasz), a także Michael Jackson – Black or White. To odwieczna walka dwóch stron – czarnej i białej.

orange – pomarańczowy

Orange, czytaj orendż, jest łatwy do zapamiętania – mamy pomarańczową sieć komórkową, która jest w tym kolorze, dodatkowo pomarańcz jest pomarańczowy, a po angielsku to także orange.

brown – brązowy

Brown czytamy brałn. Wyobraź sobie an potrzeby tej mnemotechniki, że piszemy ten kolor “brownzowy”  czytamy – brałnzowy. Łatwiej zapamiętać?

grey – szary

Popularna książka i film 50 Twarzy Greya. Mówi Ci to coś? Może lubisz tę książkę, a może nienawidzisz – to mało istotne, ważne że grey to właśnie kolor szary. Okładka tej książki jest taka raczej ciemna, szara. Teraz łatwiej zapamiętać?

Koniecznie daj znać jak podoba Ci się takie rozwiązanie problemu nauki kolorów i czy lubisz tego typu mnemotechniki. A jeśli znasz jakieś inne kolory po angielsku lub masz co do nich pytanie, to śmiało pisz w komentarzu.

Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do śledzenia 🙂

3 thoughts on “Kolory po angielsku – jak zapamiętać? (angielski A1)”

  1. Nigdy nie wpadłam na podobny wpis, bardzo mi się podoba. Muszę i ja przysiąść do nauki języka, boje się tylko troche, że jest za późno. Lata swoje mam, ale wierzę że i ja dam radę. Zaczynam się właśnie uczyć z kursem podstawowym enlinado, który poleciła mi moja córka. Sama pewnie bym odpuścila, ale ona we mnie wierzy. Ja też mam chęci i nie chce się poddać. W każdym razie dziękuje za to, że kurs mimo wszystko zmienia u mnie podejście do nauki języka:)

  2. Wanda nie ma się co poddawać, sama wiem po sobie. Bardzo wiele razy się poddawałam, ale powiedziałam dosyć. W końcu też wpadłam na odpowiednią osobę, która pokazała mi jak praktycznie się tego języka uczyć.
    Właśnie z tym kursem zaczęłam gadać a moje dzieci mieszkające teraz w Irlandii są zachwycone. W końcu mogę do nich pojechać i zostać z wnuczką sama i gdzieś wyjść nie jak wcześniej.

  3. Fajny sposób, zaczynam testować. Nigdy nie uczyłam się angielskiego i chciałabym teraz zacząć praktycznie do niego podejść. Jestem zmotywowana i nie mam zamiaru się poddać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.