Ubrania po angielsku (Angielski A1 dla początkujących)

Witaj, w tej serii Angielski A1 dla początkujących z Enlinado, chciałbym prezentować Ci podstawowe słówka z języka angielskiego, a także proste objaśnienia. Zachęcam Cię do wpisywania nowych słówek w Google i do poszukiwania z nimi przykładów.

Koniecznie wymawiaj te słówka, a także zdania z przykładami po angielsku. W dzisiejszej lekcji:

Ubrania po angielsku

Buty po angielsku to shoes

Buty mogą być shoes (czytaj szus), gdy mówimy o butach ogólnie, ale mogą być także boots (czyt. buts), jeśli to są “cięższe” buty, zimowe lub jesienne.

Boots łatwiej zapamiętać, ponieważ wymawia się podobnie. Buty sportowe to na przykład trainers (czyt. trejners), zaś w Stanach powiedzą też na to sneakers (czyt. snikers) brzmi tak samo jak popularny batonik, lecz inaczej to piszemy.

Spodnie po angielsku to trousers

Gdy mówimy o spodniach do garnitury lub tych nieco bardziej eleganckich, możemy nazwać je trousers (czyt. trauzers), jeśli są to dżinsy – spodnie codzienne, wtedy wystarczy powiedzieć jeans (czyt. dżins). W Stanach powiedzą na spodnie pants (czyt. pents) i łatwo to zapamiętać, gdyż pants kojarzy się ze słowem “pantalony”.

Kurtka po angielsku to jacket

Jacket (czyt. dżaket) to ogólne określenie na kurtkę, ale możemy wyszczególnić także coat (czyt. kołt) czyli płaszcz.

Koszulka po angielsku to top lub t-shirt

T-shirt (czyt. tiszert) to koszulka z krótkim rękawem. Wiesz dlaczego? Bo ma kształt litery T. Elegancka koszula to samo shirt (czyt. szert). Możesz też powiedzieć na koszulkę (głównie taką bez rękawów) po prostu top.

A jeśli już jesteśmy przy nakryciach korpusu, to sweter może być jumper (czyt. dżamper) albo bardzo podobne do polskiego sweater (czyt. słeter). Bluzka to sweatshirt (czyt. słetszert) – taka luźniejsza, na bluzę z kapturem można powiedzieć hoodie (hudi) ponieważ hood to kaptur – np. Robin Hood.

Czapka po angielsku to hat

Co ciekawe, hat to zarówno czapka jak i kapelusz. Na czapkę z daszkiem możesz powiedzieć cap (czytaj kap).

Sukienka po angielsku to dress

To słowo można łatwo pomylić, bo przecież dress kojarzy się z popularnym dresikiem. Jeśli chodzi o spódniczkę, można powiedzieć skirt (czyt. skyrt).

Bielizna po angielsku to underwear

Underwear jest to ogólne określenie bielizny, można też wyszczególnić: panties (czyt. pentis) czyli majtki damskie, boxers to bokserki, zaś bra to stanik.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub uwagi lub znasz inne ubrania po angielsku, zapraszamy do skomentowania.

Powodzenia w nauce angielskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.