3 angielskie frazy w anglojęzycznym mieście

Załóżmy, że znajdujesz się w anglojęzycznym mieście i nie znasz języka angielskiego. W takim przypadku masz problem ze znalezieniem hotelu,  zamówieniem posiłku czy nawet dojściem do rynku głównego. Na pomoc przychodzą frazy angielskie. Zapoznaj się koniecznie z tymi, które dla Ciebie przygotowałem.

Tłumaczenie i przykłady zdań z fraza We need somewhere to stay – Potrzebujemy się gdzieś zatrzymać (szukamy miejsca do zatrzymania się)

Can you recommend a good B&B? – Czy możesz polecić jakiś dobry B&B (bed and breakfast, czyli nocleg ze śniadaniem)

I am looking for something to stay – Szukam czegoś do zatrzymania się

How much is a room to rent here? – Ile kosztuje tu (jakiś) pokój do wynajęcia?

One night room* – Pokój na jedną noc

 

Ćwiczenie zadanie

Would you stay in this place?

Yes? No? Why not?

 

Tłumaczenie i przykłady zdań z fraza How far is it from here to the Main Square – Jak daleko jest stąd do Rynku Głównego?

 • Porada tip odnośnie Main Square. Na rynku można często znaleźć obcokrajowców do rozmowy.

Inne nazwy rynku to: Main market square* town square*

There is a statue of John Paul II in the main square – Na rynku znajduje się pomnik Jana Pawła II

The hotel stands in the main square opposite the church – Hotel znajduje się na rynku głównych na przeciwko kościoła.

 

Ćwiczenia zadanie: 

What do you recommend to do in the main market square in your city?

 

Tłumaczenie i przykłady zdań z fraza Is it legal to drink alcohol in a public place? – Czy to legalne aby pić alkohol w miejscu publicznym?

Is it legal to smoke here? – Czy można tu palić?

Is it legal to have pets in this city? – Czy w tym mieście legalne jest posiadanie zwierząt domowych?

It is illegal to have drugs here – Czy jest legalne posiadanie dragów (substancji psychoaktywnych).

 

Ćwiczenia zadanie: Weź udział w dyskusji i opowiedz o swoim najgorszym lub najlepszym doświadczeniu z noclegiem. Im więcej emocji, tym lepiej.

Lekcja odbyła się na mojej stronie na FB, sprawdź całą lekcję na stronie: https://www.facebook.com/enlinado/videos/430565851147226/

5 thoughts on “3 angielskie frazy w anglojęzycznym mieście”

 1. Obejrzałem całą lekcję super robota!
  Dziękuje za takie zaangażowanie, trafiłem zupełnie przypadkiem na grupę na facebooku kursu enlinado i bardzo się cieszę. Zawsze w poniedziałek poprawia mi humor nauka z Tobą, bardzo nie lubię poniedziałków, ale nauka języka angielskiego chociaż mi go urozmaica. Uczę się tak już od kilku miesięcy i korzystam też z kursu online i widzę duży progres.
  Pozdrawiam serdecznie Marek

 2. Brałam udział w tej lekcji super materiał przygotowany. Zaczynam się od niedawna uczyć języka i słucham z uwagą Twoich rad i wskazówek i naprawdę chociaż uczę się tak krótko to widzę postępy. Odrzuciłam na razie gramatykę, która blokowała mnie przed rozmową. Miałam problem z powiedzeniem nawet czasami wczoraj byłam w sklepie i kupiłam kurtkę, no bo czynność dokonana czas przeszły ta kurtka już leży u mnie i nie mówiłam nic.
  Nauka zwrotami u mnie sprawdza się super, dziękuje za taką możliwość nauki. :))
  Pozdrawiam Arletta W.

 3. Przydatne, większość używaliśmy ostatnio z moim mężem jak byliśmy w Anglii. Ja nie umiem dobrze języka, ale mój mąż nie ma z rozmową problemu. Wychował się na bajkach (oglądał non stop po angielsku) tak to czasami jest. Jego przykład pokazał mi, że też chciałabym nauczyć się języka. Trochę mam obawy, bo jestem już po 50tce. Jak myślicie warto zaczynać naukę w tym wieku?

 4. Maria, jeżeli masz obawy i nie masz chęci to nie wiem. Moim zdaniem wiek to tylko liczby, jeżeli tylko ktoś czegoś chce to na pewno da się to osiągnąć. Na pewno nie przyjdzie to łatwo troche trzeba się poświęcić.
  Ja jestem samoukiem zawsze uczyłem się języka sam nikt mi nigdy nie pomagał, ale bardzo mnie cieszy to, że online mogę brać udział w lekcjach czy mieć dostęp do ćwiczeń po angielsku.

 5. Czasami chciałbym poczuć się jak w programach, że znajduje się w obcym miejscu i mam dotrzeć do danego miejsca bez pieniędzy. Wtedy na pewno sprawdziłbym moją znajomość języka pod każdym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.